TTÜ tarneahela ekspert Hele Hammer on tarnija juhitud kaubavaru meetodi käsiraamatu juhtivautor
Kuidas tagada poeriiulis kaupade saadavus, hoides samal ajal laovarud madalad? Vastuse sellele küsimusele annab ECR Community uus tarnija juhtitud kaubavaru meetodi ehk VMI käsiraamat, mille juhtivautor oli tarneahela juhtimise eksperdi dr. Hele Hammer. Käsiraamatu meeskonnas olid lisaks 15 riigi ekspertidele ka logistikainstituudi tudengid.
ECR Community poolt koostatud uus VMI käsiraamat selgitab, kuidas on võimalik tagada kaupade hea saadavus, hoides laovarud madalad. Lisaks VMI ehk tarnija juhitud kaubavaru meetodi põhimõtetele leiab raamatust VMI rakendamise, kontrolli ja eesmärgistamise juhised. Palju on näiteid reaalselt toimivatest lahendustest. Käsiraamatu (inglise keeles) saab tasuta alla laadida lehelt www.gs1.ch/ecr.
Juhendmaterjal pealkirjaga "Best practice in implementing VMI – a recommendation by the ECR Community” tutvustab tõhusal koostööl põhinevat tarnestrateegiat, mis tagab kaupade hea saadavuse suhteliselt madalate laovarude abil. Väljaanne koondab kaubandusvaldkonna tarneahela praktikute kogemused ning akadeemikute teadmised, täiendades neid 15 riigis läbi viidud uuringu tulemustega. Raamat käsitleb tarneahela võtmeküsimusi, sh VMI meetodi põhimõtteid ja korraldamist, VMI-ks sobivate toodete ning partnerite valikut, rakendamist, kontrolli, eesmärke ning IT-lahendusi. Käsiraamat kirjeldab uusimat VMI teooriat ja sisaldab praktilisi tööriistu ning näiteid, mis lihtsustavad tarneahelaekspertide jaoks meetodi rakendamist. Käsiraamat on kohustuslik kirjandus kõigile, kes on seotud tarneahelate toimimisega Euroopas.
Käsiraamatu koostamisel osalesid 15 ECR ja GS1 organisatsiooni liikmed koostöös dr. Hele Hammeriga Tallinna Tehnikaülikoolist. Ainulaadset koostööprojekti koordineeris GS1 Šveitsi haru. “Tarneprotsesside hea tava on tõestatud vaid siis, kui need toimivad piiriüleselt,” selgitab Valentin Wepfer, ECR/GS1 Šveitsi asedirektor, “VMI käsiraamat on esimene samm, ka edasine koostöö on vajalik.” Declan Carolan, ECR Community kaasesimees lisab: “VMI käsiraamat on ECR Community (varem tuntud kui ECR Europe) esimene oluline väljaanne ning väärib igati oma positsiooni, sest võtab hästi kokku ECR Community eesmärgi ja olemuse – olla koostöö lipulaev.”
ECR/GS1 Šveits on koostööplatvorm, mis võimaldab ekspertidel luua väärtust, optimeerides kaubavarusid ja info liikumist. GS1 Šveits kasutab oma töös ülemaailmseid GS1 standardeid ja ECR mudelprotsesse, mille abil saab luua efektiivsemaid väärtusahelaid. GS1 Šveitsi harul on enam kui 5 000 äriühingust liiget – nii saab assotsiatsioon pakkuda kõigile kaubanduspartneritele atraktiivset suhtlus- ja kogemusvõrgustikku. Praktilised koolitused, kasulikud materjalid ja põnevad üritused edendavad teadmiste levikut kõigi osalejate huvides. GS1 Šveits on globaalse GS1 organisatsiooni, ECR Euroopa ja Euroopa Logistikaühingu liige. Vaata lisaks www.gs1.ch.
Allikas: ECR Baltic pressiteade, 10.05.2016